Як вибрати голку для швейної машини
А ви знаєте, як правильно підібрати голку для швейної машини? Існує велике розмаїття голок. Але яку ж саме обрати? І навіщо такий асортимент голок? Давайте розберемося.
Мова піде про голки для побутових швейних машин. Це важливий момент, оскільки для промислових машин використовують голки іншого сплаву. Але про це пізніше.
Почнемо з універсальних голок. Універсальні голки підходять практично до всіх видів тканих матеріалів. Саме тканих, тому що при пошитті виробів з трикотажу та шкіри треба виокристовувати спеціальні голки. Все що вам потрібне – це правильно підібрати номер голки відповідно до товщини тканини.
Голки для трикотажу – це спеціалізовані голки для роботи з трикотажним полотном, також їх можна використовувати при пошитті тканини з густим ворсом, флісу. Ці голки мають закруглений кінчик, завдяки чому нитки в тканині не проколюються, а розсовуються. Це необхідно для того, щоб в місцях проколу не йшли стрілки та не утворювалися дірочки.
Голки для стрейчу – це голки продовгуватої форми, завдяки чому виключається можливість пропуску стібка. Ці голки підходять для пошиття еластичних тканин, або тканин з лайкровою основою. Наприклад, тканини, які використовуються при пошитті купальників.
Голки для джинсу – ці голки маютьміцну основу та загострений кінець, що допомогає голці проколювати тканину при шитті.Ці голки також підходять для пошиву брезенту та інших товстих матеріалів.
Голки для шкіри – їх кінчик плескатий донизу, що допомагає робити акуратніші проколи, не залишаючи великих дірок. Ці голки ідеально підходять для шкіри та шкіроімітуючих матеріалів.
Голки для тонких та шовкових тканин – ці голки мають гострий та подовжений кінчик. Ідеально підходять для роботи з шифоном, шовком, атласом, тканин з мікрофіброю та ін.
Голки для обробки. Існують спеціальні голки для обробних строчок. Вони мають велике вушко, яке призначене для товстої обробної нитки та не обриває її.
Вишивальні голки – це титанові голки з нікельованим вушком, яке допомагає гладкій шовковій нитці не обриватися.
Голки для металізованої нитки мають велике нікельоване вушко і великий паз на стрижні. Ці параметри допомагають швидкому ковзанню нитки в голці і запобігають розшаровуванню.
Подвійні голки – це дві голки, які з`єднані докупи за допомогою поліамідного блоку. Вони призначені для прошивки паралельних строчок. Відстань між голками – 2 мм, 2,5 мм, 3 мм, 4 мм та 6 мм.
Голка, що сама заправляється – це універсальна голка з прорізом у вушці. Нитка заправляється сама, якщо плавно вести вниз уздовж голки.
Різні голки для різних матеріалів - маркування та малюнок.
Колба голки має різну форму, залежно від типу машини, якщо розмір колби не відповідає розміру тримача голки, то ви не зможите шити.
Розрізняють круглу та пласку колби. Деякі системи мають круглу колбу з отвором для закріплення голки.