0
text_category
text_manufact
 

Робочі та декоративні строчки

Кількість строчок сучасних швацьких машин варіюється від десятків  до декількох сотень. Строчки в швейній машині прийнято розподіляти на робочі і декоративно-обробні. У цій темі пропоную розглянути, які строчки швацької машини відносять до робітників, а які до декоративних. І що взагалі мається на увазі під словосполукою «робочі» і «декоративні  строчки» в описі характеристик машини.

До робочих строчок відносятькласичні строчки, такі як  пряма, зигзаг та інші, які необхідні для пошиття виробу. Деякі з них приведені в таблиці нижче.

Пряма строчка

Зигзаг

Еластичний зигзаг для пришивання резинки

Еластична строчка для трикотажу

Посилена пряма строчка

Посилений зигзаг

Краєобробна строчка

Строчка для потаємного шову

Еластична строчка для потаємного шову

         Розмаїття ж декоративних строчок набагато більше. Звичайно, якщо говорити про механічні швейні машини, то вибір  декоративних строчок даних машин обмежений. А комп`ютеризовані машини, безумовно, виграють в цьому відношенні, тому що в їх пам`яті запрограмовано велике розмаїття декоративних строчок. При цьому будь-яку строчку можна модифікувати, змінюючи ширину та довжину стібка, у результаті чого можна отримати свій неповторний орнамент. Розмаїття декоративних строчок таких машин включає в себе орнаменти, фестонні строчки, строчки, виконані гладьевим застилом, елементи простої вишивки -  хрестик, мережки, ажурні строчки і так далі.

В деяких моделях в пам`ять запрограмовано один або декілька алфавітів. Є машини, які мають в своєму арсеналі не лише латинський алфавіт, а й кирилицю. Також багато комп'ютеризованих машин оснащені пам'яттю в яку можна занести певну комбінацію літер або декоративні елементи в певному порядку, щоб вишити їх в бажаній послідовності.

 

Возможно вас заинтересует