0
text_category
text_manufact
 

Кравецькі ножиці. Як не помилитися?

Кравецькі ножиці - це особливий вид ножиць, які виготовлені зі спеціального металу, мають особливу форму та кут загострення. Правильно підібрані кравецькі ножиці полегшують процес розкрою тканини, у тому числі таких примхливих тканин. як шовк та підкладка. Давайте розберемося як правильно вибрати ножиці для «швацького мистецтва».

Кравецькі ножиці – це один з найважливіших аксесуарів для швачки. Це не перебільшення, оскільки від їх правильного вибору та якості повністю залежить рівень та швидкість роботи.

Кравецькі ножиці виготовлені з високоякісної спеціалізованої сталі. Леза заточені під певним кутом відносно ручки. Дуже важливо, щоб кравецькі ножиці акуратно та з легкістю розрізали будь-які тканини всім лезом в цілому, а також кінчиками.


Кравецькі ножиці також відрізняються розміром своїх кілець, одне з яких  помітно більше за інше. Велике кільце розроблене таким чином, щоб можна було схопити  його чотирма пальцями. Великий палець поміщається в мале кільце, а останні чотири – у велике. Це просто необхідно при роботі з жорсткими матеріалами та товстим настилом тканини.

Кравецькі ножиці, як зазначалося вище, виготовлені з високоякісної сталі, оскільки тканини, з якими їм доведеться «зіткнутися», можуть бути досить жорсткими та щільними. Особливу увагу варто приділити кінчикам ножиць. Вони повинні бути дуже гострими та щільно співпадати. Це особливо актуально при надсіканні кутів виробу кінцями ножиць.

Якщо говорити про розмір ножиць, то вони бувають різними (до 40 см.). Особливу увагу на довжину лез слід звернути при розкрої тканин різної щільності для зручного та легкого крою.
 

Скільки ножиць потрібно швачці?

Але скільки ж ножиць потрібно мати в своєму арсеналі, запитаєте ви! Швачки виконують ножицями безліч операцій, але вони всі різні. Наприклад, окрім розкрою деталей, Вам потрібно ще підрізати зайві нитки, розрізати петлі на виробі, зробити зигзагоподібний зріз на несипких тканинах і т. д.

Кравецькі ножиці не впораються зі всіма вищеописаними завданнями, а багато операцій виконувати такими ножицями просто незручно.

Різновиди ножиць.

Кравецькі ножиці. Як не помилитися? - фото 2 - поради щодо вибору в інтернет-магазині Sewgroup1. Ножиці на пружині для обрізання ниток (кліпер).  Такі ножиці дуже зручні для обрізання зайвих ниток. Їх леза злегка зміщені по відношенню один до одного, що допомагає їм максимально добре та щільно співпадати. Це вид ножиць, за допомогою яких легко впоратись із зайвими нитками.

2. Розпорювач петель. Насправді, розпорювач складно зарахувати до ножиць, але він якнайкраще впорається з прорізанням петель і розпорюванням швів.

3. Ножиці з фігурними лезами. Наприклад, ножиці зигзаг. Ці ножиці допоможуть Вам у роботі зі шкірою, замшею, пальтовими тканинами та іншими несипкими матеріалами. Використовують їх для обробки зрізів замість оверлока.  Ці ножиці незамінні для рукоділля,а також для роботи з фетром.

Портновские ножницы. Как не ошибиться? - фото 4 - советы по выбору в интернет–магазине Sewgroup

Як використовувати кравецькі ножиці?

Основна та дуже важлива порада – не використовувати кравецькі ножиці не за призначенням! Ріжте ними лише тканину. Інші матеріали, наприклад, папір або картон туплять леза ножиць.

Якщо вам часто доводиться обрізати надлишки блискавки, металізованої нитки, щільного дублірину та інше – придбайте для цих цілей окремі ножиці.

Підсумовуючи вищеописане, можна сказати, що якісні кравецькі ножиці коштують недешево. Але якщо Ви серйозно захоплюєтесь шиттям, то цей вклад без сумніву окупить себе!

Возможно вас заинтересует