0
text_category
text_manufact
 

Чому швейна машина пропускає стібки?

Пропуск стібків - sewgroup.com.ua

Якість готового виробу прямо залежить від якості стібків на ньому. Високоякісна машинна строчка має рівномірний нормальний натяг верхньої та нижньої ниток, які не петляє, її стежки - прямі, рівні, без пропусків. Саме пропуск стібків є однією з найпоширеніших проблем при шитті: машинний шов при цьому виглядає неакуратно, а частини матеріалу зшиваються слабо, погрожуючи «розійтися» при першій же можливості..

Швейна машинка в руках навіть найдосвідченіших кравців періодично починає пропускати стібки при роботі з різними видами тканин. Однак від багатьох проблем, що призводять до порушення строчки, можна позбутися самостійно, не вдаючись до платних послуг майстра. У цій статті ми розглянемо найчастіші причини пропуску стібків при шиття і способи їх усунення своїми руками.

Від чого залежить якість машинної строчки

В першу чергу наявність або відсутність пропусків у машиннії строчці залежить від налаштувань самої машинки - степені натягу ниток і тиску лапки на матеріал, а також правильності регулювання машинного механізму. Крім того, на якість шва впливають характеристики:

При підборі довжини стібка для строчки без пропусків слід пам'ятати просте правило: чим товще матеріал, тим довше стібок. Для тонких тканин стежки слід робити короткими, а для товстих - навпаки, подовжувати їх. Більшість виробів прошивається стібки довжиною в 2-3 мм, а для швів для намітки використовуються 4-міліметрові стібки - такий рядок легко видаляється. Найлегші матеріали рекомендується прошивати стібками в 1-2 мм.

Часто швейна машинка не робить необхідної кількості стібків, якщо дублюючий матеріал при шиття використовується не за правилами. Крім того, однорідність рядки залежить від крою вироби і складності обробки його окремих деталей.

Пропуск стібків: основні причини і їх усунення

Перша «заповідь» під час пропуску стібків - перевірте голку! Іржаві, затуплені і / або погнуті голки є найбільш поширеною причиною пропущення стібка. Оскільки дефекти швейних голок не підлягають коригуванню, зіпсовану голку слід відразу ж викинути, щоб в подальшому знову, бува, не встановити її в машинку.

Встановлюючи нову голку, уважно огляньте її колбу. Для побутових швейних машинок підходять тільки голки з характерним спиляли на колбі, тоді як голки з повністю круглої колбою придатні лише для промислових апаратів і деяких оверлоков. Промислова голка, встановлена в побутове пристрій, може призвести не тільки до пропуску стібків, а й до різних серйозних несправностей механізму.

Крім дефектною чи неправильно підібраної голки до пропуску стібків можуть привести деякі інші фактори.

Невідповідність голки і нитки

Наприклад, якщо при шиття використовується тонка голка і товста верхня нитка, Стек гілок петля може з'являтися на зворотному боці голки, де носик човника не може її підхопити. Тому товщина ниток завжди має обиратися згідно з номерами голок.

Занадто кручена нитка

При використанні надмірно кручених ниток нова петля-напуск теж моментально скручується убік, що в результаті призводить до пропуску стібка. В цьому випадку слід замінити нитку на більш якісну.

Занадто великий зазор між голкою і човником

Стібки часто пропускаються через неправильно відрегульованого зазору - висоти між кінчиком голки і човниковим носиком. В ідеалі цей зазор повинен дорівнювати 0,3 мм або менше (0,15-0,25 мм, в залежності від товщини матеріалу). У випадках, коли висота зазору перевищує оптимальне значення, човник вчасно не підхоплює нитку, від чого і утворюється пропуск. Зменшення зазору значно підвищує надійність процесу формування стібка, однак не варто дуже старатися: занадто вузький зазор може привести до поломки голки або затуплення човникового носика.

Розширений отвір голкової пластинки

Отвори голкових пластин на машинах, довго знаходяться в експлуатації, можуть бути «розбиті». Це призводить до продавлювання матеріалу крізь отвір, в результаті чого голка не може нормально проколювати його, щоб утворити Стежковий петлю. При наявності такої проблеми вушко пластину слід негайно замінити на нову - це допоможе не тільки усунути пропуск стібків, а й уникнути більш серйозних збоїв в роботі машинки.

Особливості шиття деяких видів тканини

Рівень якості шиття безпосередньо залежить від коректного підбору голки. Будь-яка машинка - електромеханічна, комп'ютерна та навіть ручна - може шити «універсальної» голкою (№ 60-100). Однак щоб під час шиття не пропускалися петлі, а строчка була однорідною і красивою, для різних типів матеріалів краще вибирати відповідні голки, діаметр і конструкція наконечника яких варіюються для оптимальної якості шиття.

Рекомендована відповідність тканин і голок представлено в таблиці. Коли голка хоч трохи затупляется або деформується, її необхідно відразу ж замінити.

Таблиця відповідність тканин і голок - sewgroup.com.ua

Крім того, не слід забувати і про деякі «класичні» правила роботи з тканинами різних типів.

Трикотаж

Трикотажна тканина прошивається спеціальної голкою з округленим вістрям, що дозволяє не тільки уникнути пропуску петель, а й зберегти цілісність волокон трикотажу, що не проколюючи їх наскрізь, а м'яко проходячи між ними. Для якісного шиття трикотажу також можна:

При роботі з трикотажем рекомендується використовувати додаткові лапки для оверлоков і розпошивалок. Це необхідно для бездоганної якості швів на різних етапах - при окантовці горловини, пришиванні гумок, підгину країв виробу і т. Д.

Кожа

Багато сучасних побутових машинок цілком справляються з шиттям замші і шкіри - зрозуміло, за умови використання відповідних голок, вістря яких виконані у вигляді лопаток. Також для якісної роботи з шкірою вам знадобляться:

ВАЖЛИВО! Краї виробів зі шкіри не слід обробляти оверлоком.

Корисні поради щодо якісного шиття деяких інших матеріалів такі:

Уже згадуваний верхній транспортер істотно підвищує зручність роботи не тільки зі шкірою, але і з тонкими, легкими і / або слизькими тканинами, а також багатошаровими «бутербродами», в т. Ч. З різних матеріалів (крокуча лапка запобігає їх зміщенню).

* * *

Отже, ми розглянули найпоширеніші ситуації, коли швейна машинка пропускає стежки, а швачка може усунути наявну проблему самостійно.

Але що робити, якщо машинка змазана і почищена, зазор і натяг ниток відрегульовані, тканину, нитки і голка відповідають один одному, проте стібки продовжують пропускатися? Щоб не погіршити ситуацію, краще довірити свою вірну помічницю професіоналу.

Пропуск стібків в «серйозних» випадках може бути пов'язаний з пошкодженням човникового гнізда, збоєм налаштувань механізмів, що регулюють рух голки і ниткопритягувача, а також іншими серйозними неполадками. З усіма цими проблемами кваліфікований майстер впорається набагато краще і швидше, ніж навіть найдосвідченіша швачка.

Не забувайте, що будь-яка швейна машина потребує щорічної профілактики, щоб працювати довго і безпроблемно. Якщо ж не дотримуватися цієї умови, машинка зможе «витримати» лише офіційно вказаний в її інструкції термін служби - тому ніколи не варто нехтувати професійним сервісом.

Возможно вас заинтересует