0
text_category
text_manufact
 

Навіщо потрібні лапки

Часто ще недосвідчені майстрині задаються питанням: «А чи потрібні мені додаткові лапки, адже я й зі стандартоною непогано ладжу?». В тому справа, що потрібні!

В наш час швейних технологій існує величезна кількість фурнітури, яка може спростити, урізноманітнити та покращити якість роботи. Лапки займають особливе місце. Це одне з допоміжних пристосувань та найважливіший елемент для швейних машин. Вони призначені для фіксації тканини, при пошиві, при цьому можна регулювати тиск лапки, щоб матеріал не ковзав під голкою. Це дозволяє отримати ідеальну строчку. Є лапки, з якими легко встрочувати потайну блискавку, робити штопку або прикрашати вироби дорогою вишивкою.

Лапки існують універсальні та спеціальні. Універсальні - підходять для швейних машин будь яких марок: MINERVA, TOYOTA, JANOME, BROTHER та інші. А спеціальні - використовують лише для спеціального бренду.

Розділити їх можна на три категорії:

- для робочих процесів (обробка краю, пряма строчка, вшивання потайної блискавки);

- для декоративних робіт (окантовка, складки, нашивка аплікацій);

- і звичайно робота зі складними тканинами (шкіра, велюр, трикотаж та ін.).

Висновок такий, що можливостей багато і користуватися однією лапкою абсолютно не продуктивно. Тому ми пропонуємо Вам детальніше познайомитися з ними. Це буде корисна інформація для тих, хто поки не розбирається або просто не знає про існування якихось лапок..

Навіщо потрібні лапки - фото - поради щодо вибору в інтернет-магазині Sewgroup

Розпочнемо ми з лапки для пришивання блискавок. Залежно від того, з якої сторони Ви обробляєте блискавку, лапка встановлюється в праве або ліве положення. Вона дозволяє прижати блискавку до тканини та вшити її без труднощів.

Навіщо потрібні лапки - фото 2 - поради щодо вибору в інтернет-магазині Sewgroup

Лапка з рухливим обмежувачем (для потайної строчки) дозволяє робити майже невидимі шви. Підходить для підшивки класичних брюк, спідниць. Головне, що від Вас залежть - скласти правильно тканину..

Навіщо потрібні лапки - фото 3 - поради щодо вибору в інтернет-магазині Sewgroup

Лапка для підгину тканини. В основному використовується для обробки тонких та середніх тканин. Лапка обережно підігне мінімальну кількість тканини і прошиє її, не пошкоджуючи ніжний матеріал. Для цього достатньо зрізати кут тканини зі сторони зрізу, підкласти тканину під лапку виворітньою стороною вверх та заправити кут у виїмку лапки.

Навіщо потрібні лапки - фото 4 - поради щодо вибору в інтернет-магазині Sewgroup

Лапка для окантовки косою бейкою. З таким швейним аксесуаром Ви отримаєте вироби чудової якості. Все, що Вам потрібно зробити, це вирізати косу бейку 2 мм (можно отримати готову в відділі фурнітури). Помістити в окантовувач і все. Все інше вона зробить замість Вас.

Навіщо потрібні лапки - фото 5 - поради щодо вибору в інтернет-магазині Sewgroup

Лапка для обробки краю (оверлочна). Має цікаву конструкцію, зокрема пластину, яка йде по краю виробу і запобігає його стягуванню, закручаванню та також від осипання.

Навіщо потрібні лапки - фото 6 - поради щодо вибору в інтернет-магазині Sewgroup

Лапка для вишивки і штопки. Без неї також не обійтись. Дає великий політ фантазії. З її допомогою можна вишити аплікацію або заштопати виріб. Вона має широкий отвір, завдяки цьому можна бачити в якому напрямку йде строчка. А механізм з пружинкою дає матеріалу вільно переміщатися під лапкою.

Верхній транспортер або крокуюча лапка. Він дуже простий в використанні і ніяких складностей в Вас з ним не виникне. За рахунок подвійного просування полегшує роботу з  такими тканинами, як шкіра, оксамит, атлас, матеріали з гладкою поверхністю і т.д. А також зручно використовувати для простьобування покривал на синтепоновій основі, але для цього потрібно придбати ще й направляючу. Тоді Ви отримаєте акуратнені строчки і на рівній відстані.

Лапка для шкіри. За рахунок своєї ковзаючої платформи, виготовленої з спеціального полімеру, не прилипає до гладких та м'ягких тканин, не царапає її. Використовується, в основному, для штучної, натуральної шкіри і замша.

Навіщо потрібні лапки - фото 9 - поради щодо вибору в інтернет-магазині Sewgroup

Лапка для пришивання шнурів. Використовується для оздоблення виробу не лише шнурами, але й декоративними нитками. Причому пристрочити нитку до тканини можливо, як звичайною строчкою, так і  будь якою декоративною.

Навіщо потрібні лапки - фото 10 - поради щодо вибору в інтернет-магазині Sewgroup

 

Лапка для прямої строчки або квілтингу. Не стягує тканину за рахунок того, що прижимає практично весь участок під собою, залищаючи місце лише для голки. Дуже зручно використовувати, коли строчка потрібна на самому краї виробу.

 

 

 

Це не весь список лапок, які можна було б використовувати в роботі. Але вже завдяки данній інформації, можливо, велика кількість початківців зацікавляться та захочуть купити додаткові лапки для швейної машини. Не бійтесь експериментувати та спрощувати свою роботу. Але так чудово пошити та прикрасити річ свооїми руками!

Возможно вас заинтересует